همه باهم برای آبادانی شهر توریستی آبگرم در تریبون آزاد آبگرم

دست به دست هم می دهیم و هر آنچه از دستمان برآید برای پیشرفت شهرمان انجام می دهیم

 

چشمه های آب سرد خرقان

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

از چشمه­های آب سرد و معروف قاراقان می­توان به علی بلاغی(چشمه علی) ارتش آباد. کشگین بلاغی در کشگین ارتش آباد، دریاچه دیله­بک در روستای هارئیین در دامنه آغ داغ، قیرخ بولاغ در روستای قرخ بولاغ در کنار جاده قزوین همدان، گؤی بولاغ در روستای آسیان(Assiyan)، یان بولاغ در روستای عباس آباد، گیله­چاران(Giləçaran) در روستای یئنگی کند و ... اشاره کرد.

علی بولاغی(چشمه علی) درارتش آبادبا توجه به اینکه در قرار گرفتن در کنار رودخانه کلنجین و در دامنه کوه رحمان داغی دارای پتانسیل گردشگری بوده و همه ساله در ایام تعطیل پذیرای میهمانان زیادی از شهرها و روستاهای اطراف می­باشد.
برداشت از : سایت آبگرم ایسی سو


رودهای قاراقان

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

 

رودهای عمده ناحیه قاراقان عبارتند از: خررود، کؤلؤنگؤن، آوا، خشکرود، حاجی عرب و رودک. خره رود(خررود) از معروفتیرین رودهای قاراقان می­باشد که از کوه های قزل داغ واقع در خمسه سرچشمه میگیرد درمحل آب گرم جادة قزوین – همدان به طرف شمال غربی جریان پیدا می کند و پس از دریافت آب رودهای آوا و کؤلؤنگؤن و گذشتن از دهستان های افشاریه،رامند و زهرا به سوی ساوجبلاغ جریان می یابد. دراین ناحیه، رودخانه های شور و کردان به آن می پیوندد و رود شور نام میگیرد. این رود، پس از رسیدن به شهریار با دریافت آب رودخانة کرج و رودهای دیگر، با نام رود شور به طرف شوره زارها و دریاچه حوض سلطان می رود و در نهایت وارد دریاچه نمک قم می­شود.البته به احتمال زیاد نام اصلی آن [ خ َ رَ رو ] (اِخ ) باشد که نام یکی از رودهای بخارا بوده است . (از تاریخ بخارای نرشخی ص 

 

زمینهای قاراقان از آب رودها و کاریزها مشروب میشود. محصولاتکشاورزی قاراقان را خیار، گوجه فرنگی، خربزه، هندوانه، گندم و جو، حبوبات، بادام و گردو، انگور و ... تشکیل میدهد. از این میان انگور در میان مردمان قاراقان از قداست بسیار بالایی برخوردار است و جایگاه خاصی در سبد مصرفی مردم منطقه دارد. دامداری نیز در دهات آن رواج دارد و عمده آنرا در مرحله نخست گوسفند و بز و بعد گاو تشکیل میدهد. 
با توجه به آثار چشم گیر و ارزنده معماری مربوط به قرون گذشته در ناحیه قاراقان، می توان گفت که در زمان سلجوقیان منطقه مزبور دارای موقعیت ممتازی بوده است. از اهمیت این منطقه با توجه به موقعیت خاص آن که در مسیر راه قزوین به همدان قرار داشته ، در دورانهای بعد نیز کاسته نشد. چنانکه وجود کاروانسرای شاه عباسی در آوا معرف موقعیت حساس منطقه از نظر ارتباطی بشمار میرود.نام قدیم روستاهای خرقان

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

نام تُرکی بسیاری از روستاها، کوهها، رودخانه­ها و حتی نام خود قاراقان نیز تغییر یافته است که این موضوع باعث آسیب خوردن بخشی از تاریخ ایران و مردمان تورک زبان می شود.

نام بعضی از این میراث های فرهنگی که تغییر یافته اند به شرح زیر است:

 

قاراقان(qaraqan): خرقان

 

کؤلؤنگؤن(külüngün) : کلنجین       

 

ایلدیرئیین(İldireyin): ائلدره­جین

 

علی بولاغی(Əli Bulağı) : چشمه علی

 

سیمس آباد(Seyməs Abad): ارتش آباد

 

گؤو زمی(Govzəmi): گاو زمین

 

گؤوگک(Govgək): شهید آباد

 

هارایین(Hareyin): هرآیین

 

ساران(Saran): ساغران سفلی

 

یئنگی کند(Yengi Kənd): ساغران علیا         

 

ماداوا(Madava): طبلشکین

 

خرخره(Xərxərə): اسماعیل آباد

 

داخیرئیین(Daxireyin): داخرجین        

 

کؤکه(Kökə): کوکج

 

نییه­ریگ(Niyərig): نیریج

 

کامیش گؤن(Kamış gün): کامیشگان

 

قیرخ بلاغ(Qirx Bulağ): چهل چشمه

 

آلچان(Alçan): آروچان

 

چؤنه­(Çünə): چوبینه

 

استه­لک(Əstələk): استلج

 

په­ریسوانا(Pərısvana): پرسبانج

 

کیسسئیین(Kisseyin): کیسه­جین

 

قیرخ قیزلار(Qirx Qızlar): چهل دختر

 

کوردلر قالاسی(Kürdlər Qlası): قلعه کرد

 

قهوه(Qəhvə): قهوج

 

قمیشلی(Qəmişli): قمشلو

 

مه­شد(məşəd): مشهد

 

بایین(Bayın): بادجین

 

بی­یوو(Bıyov): بی­آب

 

شورؤو(Şorov): شور آب

 

بئش­تیان(Beştiyan): بهشتیان

 

و ...

برداشت از سایت آبگرم ایسی سوآبگرم قاراقان

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

 قاراقان کجاست؟

خرقان[قاراقان]: [ خ َ رَ ] (اِخ ) نام ناحیه ای است محدود به این حدود: مشرق : بلوک زهرا؛ مغرب : خمسه ؛ شمال : قزوین ؛ جنوب : همدان . قاراقان دارای سه بلوک است : قاراقان افشار،قاراقان بکشلو، قاراقان قتلو. در کوههای قاراقان ایلات شاهسون معروف به بغدادی که عده ٔ آنها پنج هزار نفر است به ییلاق میروند. قسمتی از اراضی قاراقان از رودهای خَرَه رود(خر رود) وکلنجین  و آوج و رودک و قسمت عمده بوسیله ٔ چشمه سارهای متعدد مشروب میشود ازجمله چشمه ٔ علی[علی بلاغی] که دارای آب فراوان و در جوار ارتش آباد قراردارد.در این بلوک معدن نمک ممتازیست و همچنین در کنار جاده ٔ شوسه ٔ قزوین - همدان که از این بلوک میگذرد چشمه ٔ آب گوگردی است که اهالی و مسافرین در آن استحمام می کنند. خرقان در قسمت جنوب غربی قزوین قرار دارد و محدود است از شمال به دهستانهای دودانگه، افشاریه، و زهرا، از مشرق به دهستان خلجستان سآوا ـ از جنوب به دهستان درجزین همدان و از مغرب به ناحیه خمسه. در حال حاضر جاده آسفالته قزوین ـ همدان، دهستان قاراقان قزوین را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم مینماید. مرکز بخش قاراقان شرقی آبگرم و قاراقان غربی آوج است که در 110 کیلومتری جنوب قزوین بر سر راه قزوین ـ همدان قرار دارد. یکی از دهستانهای قاراقان شرقی روستای کؤلؤنگؤن است که در 24 کیلو متری شرق آوا قرار دارد. کؤلؤنگؤن در گذشته اعتبار بیشتری داشته و مرکز تمامی قاراقان بشمار میرفته است.

برگرفته از: لغت‌نامه دهخدا، مؤسسة انتشارات و چاپ دانشگاه تهران

 در گذشته سرزمین قاراقان به سه بلوک قاراقان افشار، قاراقان بکیشلی و قاراقان قوتلو تقسیم می شده است. طول قاراقان در جهت شرقی ـ غربی حدود پانزده فرسنگ و عرض آن در جهت شمالی ـ جنوبی نزدیک چهار فرسنگ است. آبگرم و آوج از شهرهای قاراقان قزوین و مامونیه، زاویه، رازقان و پرندک از شهرهای مهم قاراقان ساوه  به شمار می­روند.

نقل از سایت آبگرم ایسی سوصحبت های حاج آقا صالحی در سیمای قزوین

 

نوع مطلب :اخبار ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

به گزارش سایت نماز جمعه آبگرم  ، حاج آقا صالحی امام جمعه محترم شهر آبگرم در برنامه تلوزیونی 28 تیر ماه 1392 در شبکه استانی قزوین در خصوص فضایل ماه مبارک رمضان حاضر شده و صحبت های زیبایی رابیان فرمودند .

حاج آقا صالحی

برای دریافت فایل تصویری اینجا را کلیک کنید .

برای دریافت فایل صوتی اینجا را کلیک کنید .تریبون آزاد

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

اینجا تریبون آزاد است، با رعایت ادب و احترام به دیگران انتقاد و پیشنهادات خود را بیان کنید.

اگر به اداره ای رفته اید و قصد تشکر و یا انتقاد از مسئولی را دارید اینجا بیان کنید .

 چشمه علی

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

یکی دیگر از جاذبه های اکو توریستی زیبایی که در شهر آبگرم قرار داده،منطقه ای بنام چشمه علی است. چشمه علی در شهر آبگرم در فاصله 120 کیلومتری قزوین در کنار جاده مواصلاتی قزوین- همدان در روستای ارتش آباد و مصر آباد از توابع بخش آبگرم قرار دارد.

 از ویژگی های بارزی که در این منطقه به وضوح دیده می شود، رودخانه ای زیبا،استخر طبیعی برای شنا،فضای سبز و کوهستانی برای استراحت در دل طبیعت که حیات وحش بکر آن جایگاه ویژه ای در بین دوستاران طبیعت دارد.

این منطقه در ایام عید و فصل تابستان بهترین مکان برای اوقات فراغت مسافرین محسوب می شود به طوری که سالانه هزاران مسافر از این منطقه بازدید می کنند. 

چشمه علی در مجاورت روستای ارتش آباد و مصرآباد در فاصله 30 کیلومتری شهر آبگرم قرار دارد –مسیر دسترسی به این منطقه گردشگری  ورودی آبگرم سه راهی کلنجین روستای ارتش آباد و مصر آباد میباشد.ارتش آباد زادگاه شهید طیب حاج رضایی

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

از تهران به سمت غرب که حرکت می کنیم نزدیک به 270 کیلومتر را پیش رو داریم. وارد استان قزوین می شویم و در جاده قزوین-همدان به راهمان ادامه می دهیم تا اینکه به بخش آبگرم می رسیم. اینجا منطقه خرقان است که سمت راست جاده را خرقان غربی و طرف مقابل را خرقان شرقی می نامند. پس از طی حدودا 25 کیلومتر در محدوده خرقان شرقی و با گذشتن از چندین روستا وارد روستای ارتش آباد (سگمس آباد سابق seimasabad) می شویم.

     در ابتدا سر در زیبایی منقش به تصویر شهید طیب حاج رضایی نظرمان را به خود جلب می کند و در کنارش مشخصات کلی این روستا، از قبیل "جمعیت: 2800 نفر فصلی 1900 نفر دائم، تعداد خانوار 400، مساحت: یک کیلومتر مربع".

     با پشت سر گذاشتن چند پیچ تند، جاده وارد جنگلی زیبا می شود. از روی پلی که در مقابلمان بود گذشتیم و دوباره وارد جنگل های انبوه و سرسبز شدیم. هر چند روزهای آخر تابستان بود ولی با نسیم تقریبا سردی که می وزید، غافلگیر شدیم. طبیعت زیبا و منحصر به فرد این روستا در آن منطقه ی تقریبا خشک کوهستانی مدیون آب فراوانی است که از چشمه ای معروف  به نام "چشمه علی" در قسمت شرقی روستا جاری می باشد، چشمه ای که مردم این خطه برای آن ارزش و تقدس خاصی قائل اند و ظاهرا نذوراتی مانند قربانی کردن گوسفند را در آنجا ادا می کنند و در مجموع، اوقات فراغت اهالی منطقه هم در کنار چشمه و چمنزارها و جنگل های اطراف آن سپری می شود. سالیان سال است که آب سرد و گوارای "چشمه علی" جاریست و این آب پس از زمین ها، مراتع و جنگل های ارتش آباد، دیگر روستاهای پایین دست را نیز سیراب می کند.

     خلاصه در حین گذر از زمین های سرسبز اطراف جاده و در ورودی اصلی روستا، سردر دیگری را می بینیم که نوشته آن از این قرار است:

                                       "به زادگاه شهید طیب حاج رضایی خوش آمدید"

     آری، شهید طیب همان طیب خان معروفی که اوصافش را کمتر کسی است که نشنیده باشد، کسی که مرام و منش او زبانزد خاص و عام بوده و هست. از او به عنوان یکی از اولین شهدای انقلاب اسلامی ایران یاد می کنند. وی در دوران طاغوت شخصیت متنفذی داشته و در میادین تره بار تهران دارای ارج و قربی وافر بوده است. از او به عنوان اولین وارد کننده موز به ایران یاد می کنند و خلاصه فردی پرآوازه به شمار می رفته است. نقل است در زمان تولد فرزند محمد رضا شاه پهلوی در بیمارستان شهید اکبر آبادی (فرح سابق)، به دستور طیب! خیابان های اطراف بیمارستان را آذین می بندند و جشنی به پا می کنند و...

     رژیم شاهنشاهی با سوء استفاده از نفوذ طیب در بین مردم، از وی می خواهد تا اغتشاشات مردمی آن زمان را گردن بگیرد و در اذهان عمومی اینگونه القاء کند که از امام خمینی بابت این کار پول دریافت کرده است و در حقیقت امام (ره) مسبب همه ی آن وقایع بوده است!

     ولی طیب زیر بار زور و نیرنگ دربار نرفته و اینگونه بیان می دارد که: "من این سید بزرگوار را ندیده ام و به فرزند حضرت زهرا(س) تهمت نخواهم زد". به این ترتیب مسیر زندگی طیب، تغییر می کند و طیب، طیب می شود. در نهایت با همین بهانه وی را دستگیر و پس از شکنجه فراوان او را در 11 آبان 1341 شمسی تیرباران می کنند. پس از آن بود که حضرت امام از وی به عنوان "حر زمان" یاد کردند و لقب "شهید" را به ایشان دادند.

     "ناگفته نماند، در زمان نگارش این یادداشت، خواهر زاده آن شهید بزرگوار، به نام حسن آقای رضایی که نسبتی هم با نگارنده داشت، دار فانی را وداع گفت. درگذشت ایشان به عنوان تنها کسی که هماره سعی در زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهید طیب را داشت، ذهن نگارنده را معطوف به نگارش این وجیزه کرد."

     بر اثر زلزله ی شهریور سال 1341 محل اصلی این روستا ویران می شود و معروف است که ارتش شاهنشاهی، این روستا را به عنوان یک نمونه از نو می سازد و به همین دلیل نام "ارتش آباد" را برای آن انتخاب می کند. روستائیانی که سن و سالی از آنها گذشته یادآور می شوند که در آن زمان برای افتتاح روستای جدید قرار بوده شخص ارتشبد حجازی بیاید ولی وی پس از اطلاع از اصالت طیب و از ترس انتقام همشهریان آن شهید بزرگوار در مراسم حاضر نمی شود.

     در ضلع غربی ارتش آباد، کمی آن طرف تر از مزار شهدا و اهل قبور  هنوز ویرانی ها و بقایای روستای قدیم (سگمس آباد) به چشم می خورد. البته با تجدید بنای این روستا پس از آن زلزله معروف، ارتش آباد با مدل شهرسازی جدید و بعضا خانه های شیک امروزی بیشتر به یک شهر کوچک شباهت دارد تا یک روستا، یک خیابان اصلی، یک بلوار و رودخانه ای در وسط آن، کوچه های موازی و منتهی به این رودخانه، جدول بندی وآسفالت خیابان ها، سنگفرش پیاده روها و... همچنین از جمله امکانات اینجا می توان به مرکز مخابرات و پست بانک، مرکز بهداشتی و درمانی، مرکز پخش فراورده های نفتی و سیمان منطقه، شرکت تعاونی و پخش کود شیمیایی، دفتر دهیاری و شورای روستایی، دفتر بیمه تأمین اجتماعی روستائیان، مدارس روزانه و شبانه روزی، مجموعه ورزشی، مسجد جامع و حوزه مقاومت بسیج و... اشاره کرد.

     بله، اینجا ارتش آباد است. روستایی با بیش از ۷۵۰ سال قدمت تاریخی؛ روستایی که بزرگوارانی از نسل رسول الله(ص) را با خدمات ارزنده ی باقیات و صالحات، به یادگار داشته و دارد؛ روستایی با مردمان با صفا، ساده و خونگرم؛  روستایی که مردمش با افتخار از نسل سادات و شهید طیب یاد می کنند؛ روستایی که در دوران دفاع مقدس نیز شهدای زیادی را تقدیم این مرز و بوم کرده است، شهدایی که نامشان زینت بخش خیابان ها و کوچه های روستای ارتش آباد است. اینجا ارتش آباد...

          روستای دل آرام وطن، ارتشآباد است           صد روستا فدایش که چنین با برکات است

          صد روستا صفا دارد و صد باغ جلالی             هر خانه به باغ ماند و هر باغ، دهات است

          صحرا همه سر سبز شده با عطر دل انگیز      در دیده ی بیننده، بهار صلوات است

          سرمنشأ فیض است و حیات، آب روانش        از چشمه فیاض علی، در حرکات است

          یک لحظه فراموش مکنید حب علی را            آرامش جان، حب علی وقت ممات است

شاعر: حاج قنبر رضایی 

تصاویر: مهندس بهنام کرمی

برگرفته شده از سایت :http://reza-news.blogfa.comغار عباس آباد

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

غار عباس‌آباد: این غار در 84 کیلومتری قزوین به همدان  و نزدیک آبگرم و در محل ورودی روستای عباس آباد در ارتفاع 1600 متری از سطح دریا قرار دارد. این غار خیلی طولانی بوده و کسی نتوانسته به انتهار غار دست پیدا بکند .  با توجّه به نظر گذشتگان و آنهایی که از داخل این غار دیدن کرده اند بیش از 180 متر طول و یک تالار بزرگ دارد که به پرتگاه‌ها، چاه‌ها و دهلیزهای متعددی منتهی می‌شود. این غار در گذشته‌ مکانی برای زندگی انسان‌های اولیه بوده است.

برگرفته از سایت

http://www.wikipg.comآبگرم

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

چشمه آبگرم خرقان (ارشیا)

     این چشمه در كیلومتر 95 جاده قزوین– همدان و داخل شهر آبگرم قرار دارد. آب معدنی‌های خرقان، پس از مصرف به رودخانه ابهررود كه از این منطقه عبور می‌كند، می‌ریزد. آب‌های چشمه خرقان از دسته آب‌های كلرور سدیک و بیكربناته كلسیک گرم با اسید و سیلیس است. آب این چشمه در درمان دردهای عصبی، سیاتیک و رماتیسم مؤثر است. در عفونت‌های مجاری تنفسی، تورم گلو و حلق و برونشیت مزمن به صورت استنشاق بخار و دوش بینی مؤثر است.

برجهای خرقان

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

خرقان در منطقه‌ای کوهستانی در جنوب غربی قزوین، قرار دارد

برج‌های آرامگاهی خرقان در 1 کیلومتری حصار ارمنی، از توابع خرقان غربی و در ۳۲ کیلومتری آبگرم (جاده قزوین - همدان) قرار دارند.

در این منطقه دو آرامگاه از دوره سلجوقی بر جای مانده است. برج اول 8 ضلعی است و بر هر ضلع آن؛ طرح‌های متنوع آجری منقوش شده است.

این برج دارای گنبدی دوپوش است که دو پلکان مارپیچ به آن منتهی می‌شود.

ارتفاع این آرامگاه در حدود 15 متر و قطر بنای آن حدود 11 متر است. بر اساس متن کوفی موجود در این بنا، این برج در سال 460 ه قمری ساخته شده است.

برج دوم؛ با فاصله حدود 30 متر از برج اول، از نظر شکل و ابعاد ، تقریبا ً هم اندازه برج اول است. 

این بنا دارای گنبد دو پوش و یک پلکان منتهی به فضای بین این دو پوشش است. کتیبه این برج، تاریخ 486 قمری را نشان می‌دهد.

 برج‌های آرامگاهی خرقان با بیش از 50 طرح آجری، جزء شاهکارهای آجرکاری معماری ایران به شمار می‌آیند.

این برج‌ها در محوطه وسیعی به فاصله کمی از یکدیگر قرار گرفته‌اند و از بسیاری جهات به هم شبیه‌اند اما برج شرقی، قدیمی‌تر از برج غربی است.

برگرفته از : http://hamshahrionline.ir/details/92662

 

برج های خرقان را به صورت آنلاین در این سایت نیز ببینید :http://wikimapia.org/9745390/fa/%D8%A8%D8%B1%D8%AC%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86
مسابقات جام رمضان در آبگرم

 

نوع مطلب :اخبار ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

برنامه مسابقات جام رمضان سال 92 اداره ورزش و جوانان بخش آبگرم

تعداد تیم فوتسال جوانان : 12 تیم

تعداد تیم فوتسال پیشکسوتان : 6 تیم

تعداد تیم والیبال 6 تیم

زمان برگزاری مسابقات از اوّل ماه مبارک رمضان تا آخر ماه مبارک رمضان از ساعت 22  الی 24:30 شب

مسابقات رزمی کیک بوکسینگ از ساعت 22:30 الی 24 شب

مسابقات در شب های قدر برگزار نخواهد شد .

مکان : سالن شهدای آبگرم

 

 

تصاویری از روزهای قبل از عید نوروز در آبگرم و آوج دوشنبه سوم فروردینماه سال 1394
شهادت حضرت فاطمه (س) دوشنبه سوم فروردینماه سال 1394
تفرقه افکنی مسئول فرهنگ آوج جمعه هفتم آذرماه سال 1393
مراسم کلنگ زنی مجتمع آب درمانی سه شنبه چهارم شهریورماه سال 1393
رتبه های برتر کنکور 93 در شهرستان آبگرم سه شنبه چهارم شهریورماه سال 1393
معجزه الهی در شهرستان آبگرم سه شنبه چهارم شهریورماه سال 1393
مردم آبگرم سنگ تمام گذاشتند جمعه سی و یکم مردادماه سال 1393
مهمانی لاله ها در شهر توریستی آبگرم چهارشنبه بیست و نهم مردادماه سال 1393
حضور کسبه های آبگرم در تشییع و تدفین شهدای گمنام سه شنبه بیست و هشتم مردادماه سال 1393
تشییع پیکر مطهر۸۲ شهید دفاع مقدس در۲۲ استان کشور+جزئیات جمعه بیست و چهارم مردادماه سال 1393
حمام ارشیا آبگرم ( استقبال چشم گیر مسافرین و نیاز به دست یاری از مسئولین) جمعه دهم مردادماه سال 1393
شب های احیا در آبگرم دوشنبه سی ام تیرماه سال 1393
تابستان فرصتی مناسب برای استفاده از چشمه های آبگرم جمعه بیست و هفتم تیرماه سال 1393
برنامه هایی که شهرداری در طی شش ماه گذشته انجام داده و خواهد داد. شنبه سی و یکم خردادماه سال 1393
چشمه های قرخ بلاغ زیباتر از قبل سه شنبه بیست و سوم اردیبهشتماه سال 1393
لیست آخرین پستها
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic