همه باهم برای آبادانی شهر توریستی آبگرم در تریبون آزاد آبگرم

دست به دست هم می دهیم و هر آنچه از دستمان برآید برای پیشرفت شهرمان انجام می دهیم

 

تابستان فرصتی مناسب برای استفاده از چشمه های آبگرم

 

نوع مطلب :شناساندن شهر آبگرم به عنوان قطب توریستی استان قزوین ،

نوشته شده توسط:مدیر وبلاگ

در حال حاضر کلنگ ساخت هتل 4 ستاره در آبگرم ارشیا به زمین زده شده و مشکلات حریم رودخانه که در زمان تاسیس هتل خلل ایجاد کرده بود حل شده است و به زودی ساخت هتل آغاز

می شود .

‌مجتمع آب درمانی ارشیا در آبگرم خرقان، چشمه‌های آب معدنی سلطان بلاغ، آب ترش، آب لرزان، کش آباد، اسبمُرد، هفت چشمه زوارک، هفت چشمه آوج، کسن بقین، آبگرم یله گنبد چشمه‌های آبگرم با خواص درمانی استان هستند که سالانه بیماری‌های زیادی را از تن بازدیدکنندگان می‌زدایند و سلامتی را به آن‌ها هدیه می‌دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قزوین، قزوین به عنوان یک استان چهار فصل دارای ظرفیت‌ها و جاذبه‌های طبیعی فراوانی است، به طوری که هر کدام از آن‌ها به تنهایی می‌تواند گردشگران زیادی را به خود جذب کند. وجود چشمه‌های آبگرم متعدد در استان را می‌توان مهم‌ترین ظرفیت طبیعی قزوین دانست این در حالی است که تاکنون نتوانسته ایم با برنامه‌ریزی و سیاست گذاری مناسب نسبت به شناسایی چشمه‌های آب گرم و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این مناطق به درستی عمل کنیم و سهم قابل قبولی در توسعه توریسم درمانی داشته باشیم.

چشمه‌های آبگرم استان خواص درمانی بالایی دارند که استفاده صحیح از آب‌های معدنی به عنوان یکی از اصولی‌ترین روش‌ها به منظور آسایش و توسعه منطقه‌ای و جذب درآمد می‌تواند موثر باشد در این بین مسئولان با برنامه‌ریزی صحیح می‌توانند از این امکانات طبیعی در جذب توریست داخلی و خارجی استفاده کنند تا این ظرفیت همانند ظرفیت‌ها و دیگر آثار تاریخی دیگر گردشگری بدون استفاده باقی نماند.

اهمیت این موضوع به قدری است که مرتضی روزبه استاندار قزوین نیز بر استفاده از این ظرفیت‌ها تاکید می‌کند و با مقایسه این ظرفیت با ظرفیت‌های موجود در استان اردبیل می‌گوید: در سرعین اردبیل از این ظرفیت آبگرم بهره‌برداری کرده‌اند و توانسته‌اند فرصت اشتغال و اقتصادی برای خودشان به وجود بیاورند، در صورتی که ما به هر دلیل نه تنها از این ظرفیت استفاده نمی‌کنیم، بلکه موجب هدر رفت آن نیز می‌شویم.

وی ادامه می‌دهد: بنده بر این باور هستم که این فرصت هم‌اکنون فراهم است و همچنین در سطح استان هماهنگی خوبی برقرار است، مسئولان در سطوح مختلف با هم حرکت می‌کنند و همگام هستند و با هم در جهت حل مشکلات گام بر می‌دارند و این به نظر من فرصت بسیار مناسبی است و امیدواریم که این مسائل و مشکلات را بتوانیم حل و فصل کنیم و از ظرفیت های موجود در استان استفاده کنیم.

استاندارقزوین خاطرنشان می کند: وجود منابع آب‌های گرم موجب تقویت توریسم و توسعه منطقه می‌شود بنابراین به مناطق دارای آبگرم در استان باید به عنوان یک فرصت طلایی نگاه کرد و نهایت بهره‌مندی را از این فرصت داشته باشیم.

مجتبی فنایی مقدم،‌ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آوج نیز آبگرم ارشیا را یکی از مهم ترین آبگرم‌های استان قزوین از لحاظ درمانی می‌داند و می‌گوید:‌ چشمه‌های آب معدنی ارشیا در شهر آبگرم از مهم‌ترین آب گرم‌های معدنی استان قزوین است که از قابلیت‌های درمانی برخوردار بوده و دارای استخر آب گرم عمومی، سایت خصوصی و سفره خانه سنتی بوده و سالانه نیز میزبان هزاران نفر از گردشگران سراسر کشور است.

وی به خروج هفت لیتر آب بر ثانیه از چشمه آبگرم اشاره می‌کند و می‌گوید:‌ خروج این میزان آب در بین آبگرم‌های کشور بی‌نظیر است و همین امر باعث شد تا علاوه بر گسترش فضای موجود چشمه، ساخت یک مجتمع بزرگ تفریحی و ورزشی نیز در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا راه‌های دسترسی به برخی از چشمه‌های آب گرم استان از زیرساخت مناسبی برخوردار نبوده و همین امر باعث شده فقط افراد محلی به طور سنتی به این چشمه‌ها دسترسی داشته باشند .سامان دادن به وضعیت چشمه‌های آب گرم استان و ساخت مراکز آب درمانی و رفاهی در جوار آن‌ها برای جذب گردشگران داخلی و خارجی همتی بلند را می‌طلبد که امید است با همکاری مسئولان استان این مهم هر چه سریع‌تر محقق شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آوج با اشاره به اهمیت ساخت مراکز آب درمانی و رفاهی بیان می‌کند: در حال حاضر آبگرم ارشیا در حال حاضر امکانات رفاهی مناسبی ندارد و صرفا یک رستوران و چندین مهمان پذیر به صورت گسترده از مهمانان پذیرایی و اسکان آن‌ها را مهیا می‌کنند.

فنایی مقدم از ساخت هتل 4 ستاره در مجاورت چشمه آبگرم ارشیا خبر می‌دهد و تصریح می‌کند: توسعه منطقه نمونه گردشگری آبگرم را به عهده سرمایه گذار خصوصی قرار داده‌ایم و طبق قرارداد تمامی فعالیت‌های پذیرایی و گردشگری در طرح سرمایه گذاری دیده شده است که به مرور زمان به صورت پله‌ای در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود.

وی اضافه می کند: در حال حاضر کلنگ ساخت هتل 4 ستاره در آبگرم ارشیا به زمین زده شده و مشکلات حریم رودخانه که در زمان تاسیس هتل خلل ایجاد کرده بود حل شده است و به زودی ساخت هتل آغاز می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آوج تشریح می کند:‌ آب‌های چشمه ارشیا (خرقان) از دسته آب‌های کلرور سدیک و بیکربناته کلسیک گرم با اسید و سیلیس است. آب این چشمه در درمان دردهای عصبی، سیاتیک و رماتیسم مؤثر است. در عفونت‌های مجاری تنفسی، تورم گلو و حلق و برونشیت مزمن به صورت استنشاق بخار و دوش بینی مؤثر است.

چشمه آبگرم خرقان (ارشیا) در فاصله 95 کیلومتری جاده قزوین– همدان قرار دارد و آشامیدن مقداری از آب این چشمه در عفونت‌های دستگاه گوارش از قبیل سوء هاضمه ناشی از ضعف قواء توأم با یبوست، احتقان و تشمع کبدی نیز مفید هستند.

بنابراین چشمه‌های آب گرم ظرفیت مناسبی است که ما از آن می‌توانیم برای رونق گردشگری استفاده کنیم که امیدواریم با سرمایه‌گذاری که صورت می‌گیرد شاهد تحقق این امر باشیم.

به گزارش ایسنا، که این مجتمع در طی سال هزاران نفر را پذیرا بوده و در ایام خاص همچون تعطیلات عید نوروز، تابستان و آخر هر هفته شاهد حضور مسافران بی شمار برای استفاده از این مجتمع هستیم.

منبع : سایت آبگرم ایسی سو


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


تصاویری از روزهای قبل از عید نوروز در آبگرم و آوج دوشنبه سوم فروردینماه سال 1394
شهادت حضرت فاطمه (س) دوشنبه سوم فروردینماه سال 1394
تفرقه افکنی مسئول فرهنگ آوج جمعه هفتم آذرماه سال 1393
مراسم کلنگ زنی مجتمع آب درمانی سه شنبه چهارم شهریورماه سال 1393
رتبه های برتر کنکور 93 در شهرستان آبگرم سه شنبه چهارم شهریورماه سال 1393
معجزه الهی در شهرستان آبگرم سه شنبه چهارم شهریورماه سال 1393
مردم آبگرم سنگ تمام گذاشتند جمعه سی و یکم مردادماه سال 1393
مهمانی لاله ها در شهر توریستی آبگرم چهارشنبه بیست و نهم مردادماه سال 1393
حضور کسبه های آبگرم در تشییع و تدفین شهدای گمنام سه شنبه بیست و هشتم مردادماه سال 1393
تشییع پیکر مطهر۸۲ شهید دفاع مقدس در۲۲ استان کشور+جزئیات جمعه بیست و چهارم مردادماه سال 1393
حمام ارشیا آبگرم ( استقبال چشم گیر مسافرین و نیاز به دست یاری از مسئولین) جمعه دهم مردادماه سال 1393
شب های احیا در آبگرم دوشنبه سی ام تیرماه سال 1393
تابستان فرصتی مناسب برای استفاده از چشمه های آبگرم جمعه بیست و هفتم تیرماه سال 1393
برنامه هایی که شهرداری در طی شش ماه گذشته انجام داده و خواهد داد. شنبه سی و یکم خردادماه سال 1393
چشمه های قرخ بلاغ زیباتر از قبل سه شنبه بیست و سوم اردیبهشتماه سال 1393
لیست آخرین پستها
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic